Θέση Εργασίας

Store Communication & Branding Specialist

ΑΒ Βασιλόπουλος

Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος προσλαμβάνει Store Communication & Branding Specialist, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρείας
  • Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 298 Super Markets, 16 Cash & Carry, 141 franchise καταστήματα και πάνω από 14 000 εργαζόμενους. Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 21 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 375 000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Ο κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος για την υλοποίηση της εσωτερικής σηματοδότησης των καταστημάτων (λιανικής πώλησης, χονδρικής πώλησης και franchise) καθώς και των νέων concepts, διασφαλίζοντας την εταιρική ταυτότητα και τηρώντας τα εταιρικά guidelines ανά brand και ανά τύπο καταστήματος.
Αρμοδιότητες
  • Συμβάλλει στη σωστή και έγκαιρη υλοποίηση της σηματοδότησης των καταστημάτων λιανικής, χονδρικής καθώς και των συνεργατών (AB Food Market & AB Shop & Go), βάσει του εταιρικού πλάνου.
  • Συνεργάζεται με όλα τα εμπλεκόμενα τμήματα της εταιρείας που συντελούν στη δημιουργία ενός καταστήματος (Τεχνική Διεύθυνση, Διεύθυνση Λειτουργίας Καταστημάτων, Merchandising, Marketing).
  • Επιμελείται προτάσεις και μακέτες σηματοδότησης και branding βάσει corporate guidebooks.
  • Πραγματοποιεί συνεχείς επισκέψεις στα καταστήματα καθ΄ όλη τη διάρκεια υλοποίησης του έργου.
  • Διαχειρίζεται τις οικονομικές προσφορές και τα τιμολόγια του κάθε έργου ξεχωριστά βάσει εταιρικής διαδικασίας.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο AEI στο Marketing, Επικοινωνία & Διαφήμιση, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφή αντικείμενα. Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος.
  • Εμπειρία 3 - 5 έτη σε retail branding, trade marketing/merchandising in retail, interior design, concept format ή άλλο συναφές αντικείμενο, σε εταιρίες FMCG, λιανεμπορίου, χονδρικής.
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office.
  • Επιχειρηματική αντίληψη και στρατηγική σκέψη.
  • Καινοτομία και δημιουργικότητα.
  • Αναπτυγμένες οργανωτικές ικανότητες με έμφαση στη διαχείριση χρόνου και στην ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών έργων.
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες, με ικανότητα επιρροής και διαπραγμάτευσης.
  • Ομαδικότητα & συνεργασία.
Προσφέρονται
  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
Αίτηση
Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις