Θέση Εργασίας

Software Engineer

METRO ΑΕΒΕ

Η METRO ΑΕΒΕ προσλαμβάνει έναν/μία Software Engineer,
για τη Μεταμόρφωση, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η εταιρεία ιδρύθηκε το 1976 με την επωνυμία METRO Ανώνυμη Εμπορική και Βιομηχανική Εταιρεία Ειδών Διατροφής και Οικιακής Χρήσεως και το διακριτικό τίτλο METRO. Προήλθε από το συνεταιρισμό οκτώ παντοπωλών, ενώ ήταν από την αρχή και παραμένει πάντα απόλυτα Ελληνικών συμφερόντων. Ο κύκλος εργασιών της εταιρείας προέρχεται από δύο βασικές κατηγορίες καταστημάτων: τις πωλήσεις Λιανικής μέσα από τα My Market και τις πωλήσεις Χονδρικής μέσα από τα METRO Cash & Carry.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Μεγαλώνουμε την ομάδα του ΙΤ και αναζητούμε Software Engineer.
Αρμοδιότητες
  • Θα ενταχθείς στην ομάδα Ανάπτυξης Λογισμικού για τα καταστήματα μας ενώ θα έχεις την ευκαιρία να εξελιχθείς ως προγραμματιστής σε ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον!
  • Γράφεις κώδικα για την ανάπτυξη λογισμικού των εσωτερικών μας εφαρμογών και οι αρμοδιότητες σου περιλαμβάνουν ολόκληρο τον κύκλο ζωής του λογισμικού στην πλατφόρμα συστημάτων μας.
  • Συμμετέχεις ενεργά στην έρευνα, στην ανάλυση και στο σχεδιασμό πρωτοποριακών εφαρμογών με κύριο στόχο την λειτουργική και τεχνολογική μας εξέλιξη.
  • Ενημερώνεσαι διαρκώς για τις νέες τεχνολογίες και προτείνεις ιδέες, συμβάλλοντας στην αναβάθμιση των εργαλείων προγραμματισμού και των τεχνολογικών υποδομών της εταιρείας.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Είσαι απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Πληροφορικής.
  • Έχεις εμπειρία στην ανάπτυξη λογισμικού σε περιβάλλον C#, Visual Basic. .ΝΕΤ, ASP.ΝΕΤ, MVC.
  • Έχεις καλή γνώση σχεσιακών Βάσεων Δεδομένων SQL Server, Sybase, MySQL και πειραματίζεσαι με Javascript, Jquery, REST API, JSON/XML.
  • Ιδανικά είσαι εξοικειωμένος με τη χρήση των εργαλείων Visual Studio 2008-2017, .ΝΕΤ Framework και έχεις εμπειρία σε Android Mobile εφαρμογές (Android Studio, Xamarin).
  • Σε χαρακτηρίζει η αναλυτική σκέψη, η ευελιξία και η ομαδικότητα!
  • Στη METRO προσφέρουμε ένα αξιόπιστο και σταθερό περιβάλλον εργασίας, γεμάτο προκλήσεις!
Προσφέρονται
  • Θα έχεις ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών, καθώς και την ευκαιρία να εξελιχθείς επαγγελματικά σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρεία.
Σημειώσεις
  • Kωδικός θέσης MCS20.
  • Αναφέρετε την πηγή της θέσης εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις