Θέση Εργασίας

Senior Μηχανικός Ανάπτυξης Εφαρμογών.NET

Cyta

Η Cyta προσλαμβάνει Senior Μηχανικό Ανάπτυξης Εφαρμογών.NET, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η Cyta, ο Εθνικός Οργανισμός Τηλεπικοινωνιών της Κύπρου, είναι ένας απόλυτα υγιής οργανισμός με μακρά και διακεκριμένη πορεία, ο οποίος χαρακτηρίζεται για την εμπειρία, τη σοβαρότητα και την υψηλή του τεχνογνωσία.
    Το 2007 η Cyta επέκτεινε την παρουσία της και στην Ελλάδα, ξεκινώντας συνειδητά τη δράση της από την ελληνική περιφέρεια. Η Cyta Ελλάδος αναπτύσσεται με ταχύτατους ρυθμούς σε πανελλαδικό επίπεδο.Σε αυτή τη συνεχή προσπάθεια προόδου, πολυτιμότερο σύμμαχό της θεωρεί το Ανθρώπινο Δυναμικό της.
Αρμοδιότητες
  • Συμμετοχή στην ανάλυση των απαιτήσεων για εφαρμογές σε .Net.
  • Υποστήριξη των εφαρμογών που ήδη έχουν αναπτυχθεί στην συγκεκριμένη πλατφόρμα.
  • Ανάπτυξη νέων εφαρμογών στην πλατφόρμα ανάπτυξης .Net.
  • Υποστήριξη με αλλαγές στην υπάρχουσα υποδομή.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνση Πληροφορικής.
Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία σε προγραμματισμό ASP.Net
  • C#.
  • Web Forms.
  • MVC.
  • .Net Framework 3.5 και άνω.
  • Web Services & WCF.
  • ADO.NET, LINQ και Entity Framework.
  • Γνώσεις σε προγραμματισμό SQL/PLSQL.
  • Γνώσεις σε βάσεις δεδομένων MSSQL & Oracle.
  • Γνώσεις ανάπτυξης σε Content Management System (CMS).
  • Γνώσεις σε Javascript, jQuery, HTML, CSS, XML.
  • Visual Studio 2008+.
  • Γνώσεις σε SQL Server Integration Services (SSIS) Γνώσεις στην ανάπτυξη N-tier εφαρμογών με χρήση .NET τεχνολογίας.
  • Επιθυμητή 3-ετής προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση.
  • Θα εκτιμηθεί σχετική εμπειρία σε integration με άλλα συστήματα.
  • Θα εκτιμηθεί σχετική εμπειρία σε Sitecore CMS platform.
  • Θα εκτιμηθεί σχετική εμπειρία σε TFS.
  • Θα εκτιμηθεί σχετική εμπειρία σε Infopath forms και Sharepoint development.
  • Προσανατολισμός στο Αποτέλεσμα.
  • Αντίληψη - Κατανόηση.
  • Ομαδικότητα.
  • Δημιουργικότητα -Καινοτομία.
  • Επίλυση Προβλημάτων.
Προσφερονται
  • Η εταιρεία προσφέρει επιπλέον ιατροφαρμακευτική και νοσοκομειακή περίθαλψη και μεγάλες δυνατότητες εξέλιξης σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον.
Σημειώσεις
  • Πληρους Απασχόλησης / Αορίστου Χρόνου.
  • Οι υποψήφιοι/ες μπορούν να στείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα online ή στο fax: 215 5008801 με την ένδειξη "Senior ΜΑ_.ΝΕΤ_13_2018".
  • Οι άνδρες υποψήφιοι πρέπει να έχουν εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
  • Κατά την εξέταση των βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
  • Για οποιεσδήποτε πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι να αποτείνονται στο τηλέφωνο 2155008995.
Πως να κάνετε αίτηση
Αίτηση
  • Αποστολή εγγράφων online στο www.cyta.gr.

Λεπτομέριες