Θέση Εργασίας

Payroll Application Consultant

SoftOne

Η SoftOne προσλαμβάνει έναν/μία Payroll Application Consultant, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η SoftOne Technologies Α.Ε. ιδρύθηκε το 2002 και δραστηριοποιείται στην ανάπτυξη συστημάτων ERP και CRM, καθώς και πρωτοποριακών cloud υπηρεσιών, έχοντας λάβει πλήθος βραβεύσεων και διακρίσεων για την καινοτομία και την ηγετική της θέση στην αγορά.
    Με έδρα την Αθήνα, η SoftOne αναπτύσσει σύγχρονες λύσεις μηχανογράφησης που υποστηρίζουν κάθε εναλλακτικό μοντέλο λειτουργίας (on-premise ή SaaS), εξυπηρετώντας ιδανικά, τόσο τις ανάγκες μικρών και μεσαίων επιχειρήσεων, όσο και τις σύνθετες απαιτήσεις μεγαλύτερων εταιρειών.
    Συγκαταλέγοντας στο δυναμικό της έμπειρα και διακεκριμένα στελέχη του κλάδου, η εταιρεία απασχολεί συνολικά περισσότερους από 120 εργαζόμενους, διαθέτοντας παράλληλα γραφεία στη Θεσσαλονίκη, αλλά και θυγατρική εταιρεία στο Βουκουρέστι, για την καλύτερη προώθηση των δραστηριοτήτων της στην ευρύτερη αγορά της ΝΑ Ευρώπης.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Η SoftOne Technologies A.E., πρωτοπόρος εταιρεία στην ανάπτυξης λογισμικού και παροχής υπηρεσιών πληροφορικής, ζητά να προσλάβει Payroll Application Consultant, για πλήρη απασχόληση στα κεντρικά της γραφεία στην Αθήνα.
Αρμοδιότητες
  • Ανάλυση και Υποστήριξη εφαρμογών Μισθοδοσίας και Διαχείρισης προσωπικού.
  • Εκπαίδευση και υποστήριξη χρηστών.
Απαιτούμενα προσόντα
  • 2+ εργασιακή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε υποστήριξη εφαρμογών Μισθοδοσίας και Διαχείρισης Προσωπικού.
  • Εμπειρία ολοκληρωμένου κύκλου παραγωγής Μισθοδοσίας.
  • Πτυχίο Ανώτατης /Ανώτερης σχολής Οικονομικής κατεύθυνσης.
  • Πολύ καλή γνώση Εργατικής και Ασφαλιστικής Νομοθεσίας.
  • Βασικές γνώσεις Γενικής και Αναλυτικής Λογιστικής.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας τόσο σε προφορικό όσο και σε γραπτό λόγο.
  • Πολύ καλή γνώση MS-Office.
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα εργασίας κάτω από αυστηρές προθεσμίες.
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός της έδρας της επιχείρησης.
Προσφέρονται
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας.
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών.
  • Συνεχής επαγγελματική εκπαίδευση.
  • Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης.
  • Κατά τη συλλογή των βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
1. Έγγραφα
  • Βιογραφικό Σημείωμα
2. Αίτηση
  • Αποστολή εγγράφων μέσω email στο careers@softone.gr, αναφέροντας τον κωδικό θέσης "PAC.11.17".

Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις