Θέση Εργασίας

Own Brands & Category Activation Assistant

ΑΒ Βασιλόπουλος

Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος προσλαμβάνει
Own Brands & Category Activation Assistant, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρείας
  • Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 298 Super Markets, 16 Cash & Carry, 146 franchise καταστήματα και πάνω από 14 000 εργαζόμενους.
    Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 21 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 375 000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα.
Αρμοδιότητες
  • Συμμετέχει στο σχεδιασμό και την εφαρμογή του επικοινωνιακού και προωθητικού πλάνου, είτε για τα Own Brands και τις κατηγορίες έμφασης της ΑΒ σε ATL/BTL, είτε για τη βασική επικοινωνία της μάρκας (UVP).
  • Συμβάλλει στη διαμόρφωση των εικαστικών των συσκευασιών του portfolio των Own Brands σύμφωνα με τη στρατηγική τοποθέτηση της κάθε μάρκας.
  • Διαχειρίζεται και παρακολουθεί το ετήσιο budget.
  • Διαχειρίζεται το day-to-day business με agencies, συνεργάτες και προμηθευτές για την υλοποίηση του επικοινωνιακού και προωθητικού πλάνου.
  • Παρακολουθεί τις τάσεις της αγοράς με στόχο την αναζήτηση καινοτόμων προτάσεων για την ανάδειξη και την επικοινωνία των ιδιαίτερων προϊόντων της ΑΒ.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο AEI στο Marketing, Επικοινωνία & Διαφήμιση, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφή αντικείμενα. Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος.
  • Εμπειρία 2 – 3 χρόνια σε θέσεις Marketing ή Brand Management σε εταιρίες FMCG, Retail ή/και Agencies. Εμπειρία στην ανάπτυξη συσκευασιών και τη διαφήμιση θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Αριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office.
  • Επιχειρηματική αντίληψη, έμφαση στην αναλυτική σκέψη και ικανότητα αντίληψης αριθμητικών δεδομένων.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και κίνητρο για συνεχή μάθηση και βελτίωση.
  • Καινοτομία και δημιουργικότητα.
  • Αναπτυγμένες οργανωτικές ικανότητες με έμφαση στη διαχείριση χρόνου και στην ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών και διαφορετικών έργων.
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Ομαδικότητα και συνεργασία.
Προσφέρονται
  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, διαρκή κατάρτιση και επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
Αίτηση