Θέση Εργασίας

Operations and Maintenance (O&M) Project Manager

METKA

Η METKA προσλαμβάνει έναν/μία
Operations and Maintenance (O&M) Project Manager, για τη Θεσσαλονίκη, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η METKA αποτελεί τον τομέα επιχειρηματικής δραστηριότητας της ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΣ Α.Ε. για την κατασκευή εξειδικευμένων ενεργειακών έργων ευρείας κλίμακας, που καλύπτουν το πλήρες φάσμα της Μελέτης - Προμήθειας - Κατασκευής (EPC), αλλά και την βιομηχανική παραγωγή υψηλής τεχνογνωσίας, με παρουσία στους τομείς Ενέργειας, Υποδομών και Άμυνας.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Η METKA EGN μία παγκοσμίου εμβέλειας εργοληπτική εταιρεία στους τομείς της Μελέτης-Προμήθειας-Κατασκευής (EPC) φωτοβολταϊκών έργων μεγάλης κλίμακας, επιδιώκει να απασχολήσει έναν έμπειρο Operations and Maintenance (O&M) Project Manager, προκειμένου να ενταχθεί στην υπάρχουσα ομάδα της στη Θεσσαλονίκη. Ο υποψήφιος θα είναι υπεύθυνος για την εξασφάλιση ότι όλες οι δραστηριότητες που σχετίζονται με καθορισμένα έργα θα πραγματοποιούνται σύμφωνα με τις κατευθυντήριες γραμμές και τις απαιτήσεις της εταιρείας.
Αρμοδιότητες
  • Διαχείριση χαρτοφυλακίου φωτοβολταϊκών έργων, διασφαλίζοντας ότι όλες οι εργασίες των λειτουργιών και της συντήρησης πραγματοποιούνται σύμφωνα με το συμβατικό πεδίο εφαρμογής, αποτελεσματικά και αποδοτικά.
  • Εξασφάλιση ότι οι εργασίες έχουν οργανωθεί για τη μεγιστοποίηση της απόδοσης και την ασφαλή λειτουργία της εγκατάστασης.
  • Εφαρμογή καλών πρακτικών υγιεινής και ασφαλείας (H&S).
  • Υποβοήθηση με άλλες καθημερινές απαιτήσεις (O&M) και διοικητικές δραστηριότητες.
  • Συμβολή στην ανάπτυξη διαδικασιών της εταιρείας.
Απαραίτητα προσόντα
  • Ακαδημαϊκό υπόβαθρο στον τομέα των Ηλεκτρολόγων Μηχανικών / Ηλεκτρονικών.
  • Εμπειρία σε ηλεκτρικά σχήματα LV και MV.
  • Αποδεδειγμένο ιστορικό στη διαχείριση έργων και δραστηριοτήτων Ο&Μ σε φωτοβολταϊκά έργα μεγάλης κλίμακας.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά).
  • Αναπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες.
  • Ισχυρές δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης του χρόνου.
  • Διαθεσιμότητα για ταξίδια, εάν απαιτείται.
  • Ομαδικό πνεύμα.
Τα ακόλουθα θα θεωρηθούν ως πρόσθετα προσόντα:
  • Πρότερη επαγγελματική εμπειρία σε έργα άνω των 500KWp.
  • Προηγούμενη εμπειρία σε έργα στη περιοχή του Ηνωμένου Βασιλείου.
Σημειώσεις
  • Η θέση εδρεύει στη Σταυρούπολη, Θεσσαλονίκης.
  • Μπορείτε να αποστείλετε βιογραφικό σημείωμα στην ακόλουθη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, αναφέροντας τον κωδικό θέσης "O&M1" στο θέμα: petros.fachouridis@metka-egn.com.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
1. Έγγραφα
  • Βιογραφικό Σημείωμα
2. Αίτηση
  • Αποστολή εγγράφων μέσω email στο petros.fachouridis@metka-egn.com, αναφέροντας τον κωδικό θέσης «O&M1» στο θέμα.

Λεπτομέριες