Θέση Εργασίας

Marketing Trainee (Πρακτική Άσκηση Φοιτητών)

APIVITA S.A.

Η APIVITA προσλαμβάνει έναν/μια
Marketing Trainee (Πρακτική Άσκηση Φοιτητών), για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • H APIVITA είναι η πρώτη ελληνική εταιρεία που δημιουργεί από το 1979 καινοτόμα φυσικά προϊόντα και υπηρεσίες που προσφέρουν ασφαλή, αποτελεσματική και ολιστική περιποίηση.
    Η APIVITA σήμερα έχει διεθνή παρουσία σε χώρες όπως Ισπανία, Ιαπωνία, Χονγκ Κονγκ, ΗΠΑ, Μ. Βρετανία, Αυστραλία, Κύπρο, Ρουμανία, Βουλγαρία, Κροατία, Βέλγιο, Ολλανδία, Ουκρανία και Ρουμανία.
    Στην APIVITA 37 χρόνια τώρα, μοιραζόμαστε το όραμα μας για αειφόρο ανάπτυξη με απόλυτο σεβασμό και αγάπη για τη φύση και τον άνθρωπο.
Αρμοδιότητες
  • Καταγραφή, αποτύπωση & κατηγοριοποίηση της αγοράς ανά κανάλι και ανά χώρα.
  • Συλλογή ποσοτικών και ποιοτικών στοιχείων.
  • Συμμετοχή στη δημιουργία προωθητικών υλικών (BTL materials).
  • Προετοιμασία παρουσιάσεων.
  • Υποστήριξη του τμήματος σε καθημερινές διοικητικές εργασίες.
  • Μετά το τέλος της πρακτικής, ο trainee θα έχει σαφή εικόνα για τη θέση και το ρόλο του τμήματος marketing στο Cosmetics industry.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Φοιτητής (ιδανικά τελειόφοιτος) τμήματος Marketing/ Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων/ Οικονομικών
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση του Microsoft Office
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας και ευελιξίας
Προσφέρονται
  • Συνεχείς ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης και εμπλουτισμού καθηκόντων.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και παροχών.
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης.
  • Διαρκής συμμετοχή σε εκπαιδευτικά προγράμματα
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
Αίτηση

Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Λεπτομέριες