Θέση Εργασίας

Marketing Assistant

ΑΒ Βασιλόπουλος
  • Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 281 Super Market, 14 Cash & Carry, 97 franchise καταστήματα και πάνω από 14 000 εργαζόμενους. Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 22 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 375.000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα. Πιστή στις αξίες και το όραμά της η ΑΒ Βασιλόπουλος θεωρεί το ανθρώπινο δυναμικό ως το σημαντικότερο παράγοντα για την επίτευξη των στρατηγικών της στόχων. Στο πλαίσιο αυτό η εταιρία δίνει πρωταρχικά ιδιαίτερη έμφαση στην προσέλκυση-πρόσληψη ικανών ανθρώπων-υποψηφίων, ενώ επενδύει στη συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη των εργαζομένων της.

Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος προσλαμβάνει Marketing Assistant, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρείας
  • Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 298 Super Markets, 16 Cash & Carry, 141 franchise καταστήματα και πάνω από 14 000 εργαζόμενους. Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 21 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 375 000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα.
Αρμοδιότητες
  • Συμμετέχει σε όλα τα στάδια σχεδιασμού και δημιουργίας (εικαστικός σχεδιασμός, προσφορές, κοστολόγηση, υλοποίηση) των εταιρικών εντύπων προωθητικών υλικών (φυλλάδια προσφορών, προωθητικά κουπόνια προϊόντων) για όλο το δίκτυο των καταστημάτων του Ομίλου ΑΒ.
  • Συντονίζει την υλοποίηση των έντυπων προωθητικών ενεργειών σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Αγορών, προκειμένου να εξασφαλιστεί η συνεχής και η έγκυρη πληροφόρηση των πελατών των καταστημάτων λιανικής και franchise.
  • Συμμετέχει στον καταρτισμό του ετήσιου χρονοδιαγράμματος για την έκδοση των εντύπων προώθησης προϊόντων, για τα καταστήματα λιανικής και franchise.
  • Συμμετέχει στο σχεδιασμό και την υλοποίηση των διαφημιστικών και προωθητικών ενεργειών για τα νέα και ανακαινισμένα καταστήματα λιανικής και franchise, καθώς και των ενεργειών door-to-door.
  • Μεριμνά για την ορθή υποστήριξη των διαφόρων προγραμμάτων continuity μέσω της ανάπτυξης του κατάλληλου έντυπου προωθητικού υλικού.
  • Παρακολουθεί τις τάσεις της αγοράς στον τομέα ευθύνης, τόσο σε εθνικό, όσο και σε διεθνές επίπεδο και προβαίνει στην ανάπτυξη και υποβολή σχετικών προτάσεων.
  • Παρακολουθεί τον ετήσιο προϋπολογισμό των υλικών και είναι υπεύθυνος/η για τη σωστή διαχείριση αυτού.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο AEI στο Marketing, Επικοινωνία & Διαφήμιση, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφή αντικείμενα. Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος.
  • Εμπειρία 1 – 3 σε θέσεις Marketing ή Trade Marketing με έμφαση σε BTL ενέργειες σε εταιρίες FMCG, Retail ή/και Agencies. Γνώση στο αντικείμενο του food retail θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Aριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office.
  • Ικανότητα αντίληψης αριθμητικών δεδομένων.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και κίνητρο για συνεχή μάθηση και βελτίωση.
  • Αναπτυγμένες οργανωτικές ικανότητες με έμφαση στη διαχείριση χρόνου.
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες, ικανότητα επιρροής και διαπραγμάτευσης.
  • Καινοτομία και δημιουργικότητα.
  • Ομαδικότητα και συνεργασία.
Προσφέρονται
  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
Αίτηση
Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις