Θέση Εργασίας

Junior Category Manager, Dairy Products

ΑΒ Βασιλόπουλος

Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος προσλαμβάνει έναν/μία
Junior Category Manager,Diary Products, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 264 Super Markets, 13 Cash & Carry, 84 franchise καταστήματα και πάνω από 13.000 εργαζόμενους.
    Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 22 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 375 000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα.
Αρμοδιότητες
  • Διαπραγμάτευση και υλοποίηση των συμφωνιών με τους προμηθευτές και τους πελάτες (έλεγχος συμφωνηθέντων τιμών προϊόντων, έλεγχος παραδόσεων ποσοτήτων από προμηθευτές), σε όλα τα στάδια εφαρμογής τους.
  • Διαμόρφωση και παρακολούθηση της τήρησης χρονοδιαγραμμάτων εντύπων και προωθητικών ενεργειών.
  • Διαδικασία ανάπτυξης νέων private label προϊόντων.
  • Διαμόρφωση και παρακολούθηση της τήρησης της ποικιλίας καταστημάτων και πλανογραμμάτων.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο AEI σε έναν από τους παρακάτω τομείς: Marketing, Οικονομικά, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή συναφές αντικείμενο. Επιθυμητός Μεταπτυχιακός τίτλος.
  • Εμπειρία 2 – 4 χρόνια σε αντίστοιχη θέση σε εταιρία FMCG, Retail (κατά προτίμηση τροφίμου) ή σε κομμάτι product management.
  • Αριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office, επιθυμητή γνώση SAP.
  • Επιχειρηματική αντίληψη με έμφαση στην αναλυτική ικανότητα και καλή αντίληψη της αγοράς τροφίμων.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και κίνητρο για συνεχή μάθηση και βελτίωση.
  • Αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες με έμφαση στις ικανότητες διαπραγμάτευσης και επιρροής.
  • Πολύ καλές οργανωτικές ικανότητες και σωστή διαχείριση διαδικασιών.
Προσφέρονται
  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, συνεχή εκπαίδευση, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
Αίτηση

Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις