Θέση Εργασίας

Υπάλληλος Εξυπηρέτησης Πελατών

insurancemarket.gr

Το Insurancemarket.gr προσλαμβάνει έναν/μία
Υπάλληλο Εξυπηρέτησης Πελατών, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρείας
  • Είμαστε το μεγαλύτερο site σύγκρισης ασφαλιστικών προϊόντων στην Ελλάδα και σύμμαχοι του Έλληνα καταναλωτή στην σύγκριση, επιλογή και απόκτηση του βέλτιστου προϊόντος και υπηρεσίας ασφάλισης.
    Το insurancemarket.gr, είναι το πρώτο πραγματικό online marketplace, στο οποίο γίνεται η πιο αντικειμενική και ουσιαστική σύγκριση υπηρεσιών. Σε εμάς κάθε πελάτης μπορεί να αναζητήσει και να συγκρίνει εύκολα, απλά και κατανοητά υπηρεσίες ασφάλιση και να επιλέξει εξατομικευμένες προσφορές των μεγαλύτερων ασφαλιστικών εταιρειών.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Η ομάδα του Insurancemarket.gr αναπτύσσεται δυναμικά και αναζητά άτομα με ενθουσιασμό και πάθος για τη υποστήριξη και την εξυπηρέτηση του πελάτη, προκειμένου να στελεχώσουν την ομάδα Insurance Experts της εταιρείας.
    Η ομάδα μας, υποστηρίζει και καθοδηγεί κάθε μεμονωμένο επισκέπτη της σελίδας μας, να αποκτήσει την καλύτερη εμπειρία εξυπηρέτησης και δημιουργεί τις συνθήκες εκείνες που θα καθιερώσουν την εταιρεία στην συνείδηση των πελατών μας.
    Σκοπός και στόχος κάθε μέλους της ομάδας μας είναι το Insurancemarket.gr να είναι η πρώτη επιλογή στην αναζήτηση σύγκρισης Υπηρεσιών Ασφάλισης και όχι μόνο!
    Το «κλειδί» για τη επίτευξη του στόχου μας… η εξυπηρέτηση με την υπογραφή του Insurancemarket.gr!
Αν και εσύ
  • Θες να γίνεις μέλος της επιτυχημένης Ομάδας των δυναμικών Ασφαλιστικών Συμβούλων του Insurancemarket.gr;
  • Θες να γίνεις επιτυχημένος και να αναπτυχθείς στο χώρο των Ασφαλειών, με την υποστήριξη και την καθοδήγηση μιας μεγάλης εταιρείας Μεσιτών Ασφάλισης;
  • Θες να εργαστείς σε μια εταιρεία που διαμορφώνει την Ελληνική αγορά και δημιουργεί κουλτούρα και τρόπο σκέψης σε κάθε καταναλωτή;
  • Θες να μπεις σε μια ομάδα που εμπνέει, δημιουργεί, καινοτομεί και διαπρέπει σε κάθε βήμα της;
  • Τότε Αυτή είναι η ιδανική ευκαιρία για σένα!
  • Αναζητούμε ανθρώπους με όρεξη και όραμα για να γίνουν μέλη της ομάδας μας και να εξελιχθούν μαζί μας!
  • Σκοπός μας: να δημιουργήσουμε την καλύτερη ομάδα Συμβούλων Ασφάλισης στην Ελληνική αγορά! Που εργάζεται, δημιουργεί και εξελίσσεται σε έναν κλίμα ομαδικότητας, συνεργασίας και παιχνιδιού!
Αρμοδιότητες
Κύριες αρμοδιότητες του Συμβούλου Insurance Expert είναι:
  • Παροχή συμβουλών ασφάλισης, αναζητώντας και καλύπτοντας τις ασφαλιστικές ανάγκες του καταναλωτή.
  • Υποστήριξη, της κορυφαίας εξυπηρέτησης στην αγορά Ασφαλιστικών προϊόντων.
  • Αναζήτηση της βέλτιστης πρότασης ασφάλισης για κάθε πελάτη.
  • Έκδοση συμβολαίων.
  • Διαχείριση εκκρεμοτήτων και υποθέσεων υποστήριξης του ενεργού πελατολογίου.
  • Προώθηση και ενημέρωση για καινοτόμα και πρωτοποριακά προγράμματα ασφάλισης που η εταιρεία εξασφαλίζει αποκλειστικά για τους πελάτες της.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Ανεπτυγμένη επικοινωνιακή ευχέρεια και πωλησιακή δεξιότητα
  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι. ή Α.Ε.Ι.
  • Άριστη χρήση υπολογιστών (ικανότητα γρήγορης πληκτρολόγησης) και ικανότητα εξοικείωσης με προγράμματα CRM
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής
  • Επιμονή στην επίτευξη στόχων
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες (9πμ – 9μμ)
Θα ληφθούν σοβαρά υπόψη
  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών.
  • Προϋπηρεσία σε ασφαλιστική, πολυεθνική εταιρεία ή μεσιτικό γραφείο ασφαλειών.
  • Πιστοποίηση ασφαλιστικού συμβούλου.
Προσφέρονται
  • Επαγγελματική εκπαίδευση και δια βίου υποστήριξη στα ασφαλιστικά προϊόντα και στην ανάπτυξη επικοινωνιακών δεξιοτήτων.
  • Start up περιβάλλον και κουλτούρα εργασίας.
  • Πενθήμερη 6ωρη/8ωρή απασχόληση.
  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης.
  • Προσφέρεται σταθερός μισθός και bonus επίτευξης στόχων.
  • Ομαδική Ασφάλιση Υγείας.
  • H εταιρία διαχειρίζεται όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις