Θέση Εργασίας

HR Officer

Δικηγορική Εταιρεία

Δικηγορική εταιρεία προσλαμβάνει έναν/μία HR Officer, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Δικηγορική εταιρεία με ηγετική θέση στην αγορά, αναζητάει υποψηφίους για την κάλυψη θέσης HR Officer, για την Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού.
Αρμοδιότητες
  • Αξιολόγηση Βιογραφικών.
  • Διεξαγωγή συνεντεύξεων.
  • Εύρεση και επιλογή προσωπικού.
  • Συμμετοχή στη διαδικασία προσλήψεων.
  • Παραγωγή αναφορών.
  • Υποστήριξη λοιπών διαδικασιών ανθρώπινου δυναμικού και ad - hoc HR projects.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο Ανώτατης Σχολής Διοίκησης Ανθρώπινου Δυναμικού ή Οικονομικής κατεύθυνσης.
  • Εργασιακή εμπειρία 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση MS Office.
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές & οργανωτικές ικανότητες.
  • Ομαδικό πνεύμα.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
Προσφέρονται
  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, συνεχής εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξης σε ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.
  • H εταιρία διαχειρίζεται όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα.
  • Επικοινωνία θα γίνει μόνο με τους/τις υποψήφιους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης.
  • Βιογραφικά που θα είναι με ελλιπή στοιχεία δεν θα ληφθούν υπόψη στην διαδικασία της επιλογής.

Λεπτομέριες