Θέση Εργασίας

Guest Relations Officer

Grecotel Hotels & Resorts

Η Grecotel Hotels & Resorts προσλαμβάνει έναν/μια
Guest Relations Officer, για διάφορες τοποθεσίες, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Ο Όμιλος Ν. Δασκαλαντωνάκη - Grecotel, περιλαμβάνει 30 ξενοδοχειακές μονάδες σε όλη την Ελλάδα, 2 θεματικά πάρκα, το Danilia στην Κέρκυρα και την Agreco στο Άδελε Ρεθύμνου. Με περισσότερα από 2000 βραβεία και διακρίσεις, η Grecotel νιώθει υπερηφάνεια για τους ανθρώπους της: αξιόπιστοι, ευγενικοί και καταξιωμένοι επαγγελματίες του τουρισμού αποτελούν πιστούς συνοδοιπόρους της σε αυτό το ταξίδι, που αφηγείται την πιο πολυτελή και συναρπαστική ταξιδιωτική ιστορία στην Ελλάδα. Στη Grecotel, τη μεγαλύτερη αλυσίδα πολυτελών ξενοδοχείων και resort στην Ελλάδα με περισσότερους από 5.000 εργαζόμενους, πιστεύουμε ότι το πολυτιμότερο προσόν των εργαζομένων μας είναι το πάθος για αυτό που κάνουν. Αν έχετε πάθος για τη δουλειά σας και ενδιαφέρεστε για τον κλάδο των πολυτελών ξενοδοχείων, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε. Ιδανικά, έχετε εμπειρία στον Τουρισμό, ευχέρεια σε ξένες γλώσσες, εξαιρετικές συστάσεις, δυναμισμό και δημιουργικότητα. Αν θέλετε να γίνετε μέλος της ομάδας μας και να δουλέψετε στον πιο επιτυχημένο κλάδο στην Ελλάδα, σας προσκαλούμε να εξερευνήσετε τις παρακάτω σελίδες και να μάθετε τι μπορεί να σημαίνει για εσάς μια καριέρα στη Grecotel.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Στη Grecotel Hotels & Resorts, την ηγέτιδα ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, πιστεύουμε στο ισχυρό πλεονέκτημα που μας προσδίδουν τα εξειδικευμένα, αφοσιωμένα, γεμάτα πάθος στελέχη μας.
    Η συνεχής εκπαίδευση και η περαιτέρω ανάπτυξη των δεξιοτήτων τους αποτελεί το δικό μας μέλημα.
    Ακολουθώντας την αναπτυξιακή της πορεία, η εταιρία αναζητεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της νέα ταλαντούχα, δημιουργικά και δυναμικά στελέχη στη θέση του: Guest Relations Officer.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Ο/Η υποψήφιος/α θα πρέπει να έχει πηγαία διάθεση για φιλοξενία, να είναι προσανατολισμένος/η στην ικανοποίηση των φιλοξενούμενων του ξενοδοχείου, να έχει ευχάριστη προσωπικότητα και να είναι εξωστρεφής, να διακρίνεται για τις επικοινωνιακές του/της δεξιότητες και να διακατέχεται από ομαδικό πνεύμα, παρατηρητικότητα, μεθοδικότητα και αποφασιστικότητα για την αποτελεσματική διαχείριση των καταστάσεων.
  • Πρέπει επίσης να έχει εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε 4* ή 5* ξενοδοχεία, να είναι απόφοιτος/η τουριστικής σχολής.
  • Απαραίτητη η άριστη γνώση της Γερμανικής γλώσσας.
Προσφέρονται
  • Άριστο επαγγελματικό περιβάλλον: φιλικό για την άμεση ένταξη και προσαρμογή, σταθερό για την δημιουργία ευκαιριών καριέρας.
  • Προσαρμοσμένα προγράμματα επαγγελματικής εκπαίδευσης και ανάπτυξης.
  • Συνεργασία με τους πιο καταξιωμένους επαγγελματίες του χώρου.
  • 20 γεωγραφικούς προορισμούς πολλαπλές επαγγελματικές προκλήσεις στς πιο όμορφες περιοχές της Ελλάδος.
Σημειώσεις
  • Τηρείται απόλυτη εμπιστευτικότητα.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας στην αίτηση σας: douleuw.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
Αίτηση
Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Λεπτομέρειες

  • Εταιρεία Grecotel Hotels & Resorts
  • Τοποθεσία
  • Κατηγορία
  • Ετικέτες
  • δημοσιεύτηκε 04.10.2017
  • λήγει στις 27.11.2017
  • Προώθηση αγγελίας με email
  • Αναφορά σφάλματος