Θέση Εργασίας

Graphic Designer

Citrine

Η Citrine αναζητάει Graphic Designer, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Είμαστε μια ομάδα που δουλεύει πάνω στη σύγχρονη ψηφιακή επικοινωνία και το μάρκετινγκ και αναζητάμε έναν Digital Account Manager να ενταχθεί στην συνεχώς αναπτυσσόμενη ομάδα μας. Ψάχνουμε έναν επαγγελματία με ενθουσιασμό και προσφέρουμε ανταγωνιστικές αποδοχές, αλλά μη ανταγωνιστικό περιβάλλον. Είμαστε έτοιμοι να εντυπωσιαστούμε από τις επιδόσεις των μελών της ομάδα μας. Πρόκειται να συμμετάσχεις σε μια εμπειρία που βασίζεται στο τρίπτυχο συνεργάτης-πελάτης-χρήστης, λαμβάνοντας υπόψη τις ανάγκες και τις επιθυμίες των πελατών. Θα διαχειριστείς με το βέλτιστο τρόπο τo κάθε project.
Αρμοδιότητες
  • Σχεδίαση και προσαρμογή υλικών μάρκετινγκ, συμπεριλαμβανομένων καταλόγων, προτάσεων, flyer, newsletter, προωθητικό υλικό, καμπάνιες social media.
  • Επισκόπηση των τελικών σχεδιών layout και πρόταση βελτιώσεων , αν αυτές είναι απαραίτητες.
  • Δημιουργία σχεδίων, ιδεών και δειγμάτων layout με βάση τις αρχές των layout και της αισθητικής του εκάστοτε σχεδίου.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Εξαιρετική και επαγγελματική χρήση Adobe Creative Suite, κυρίως του Photoshop, InDesign, Illustrator.
  • Προσανατολισμός και έμφαση στη λεπτομέρεια, υψηλή οργανωτικότητα, ικανότητα χειρισμού πολλαπλών project και δυνατότητα εργασίας σε ένα περιβάλλον με ταχείς ρυθμούς.
  • Εμπειρία με high-end graphics, μάρκετινγκ και παραγωγή θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Γνώση web development, όπως html, CSS, θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Τουλάχιστον 2ετής εμπειρία σε περιβάλλον ψηφιακού μάρκετινγκ και διαφήμισης.
  • Αναφέρετε την πηγή της θέσης εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
1. Έγγραφα
  • Βιογραφικό Σημείωμα.
  • Επιστολή Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος.
2. Αίτηση