Θέση Εργασίας

Financial Planning & Reporting Analyst

ΑΒ Βασιλόπουλος

Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος προσλαμβάνει έναν/μία
Financial Planning & Reporting Analyst, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 264 Super Markets, 13 Cash & Carry, 84 franchise καταστήματα και πάνω από 13.000 εργαζόμενους.
    Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 22 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 375 000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα.
Αρμοδιότητες
  • Διενέργεια του οικονομικού προγραμματισμού (budget/forecast) και σύνταξη των σχετικών εκθέσεων των οικονομικών αποτελεσμάτων του Ομίλου ΑΒ.
  • Διενέργεια οικονομικών αναλύσεων και παροχή λεπτομερούς ενημέρωσης (reporting) προς τη διοίκηση.
  • Υποστήριξη στην αξιολόγηση νέων επενδύσεων.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο σε Λογιστική & Χρηματοοικονομική ή Διοίκηση Επιχειρήσεων.
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σε Χρηματοοικονομικά ή Διοίκηση Επιχειρήσεων.
  • Εμπειρία τουλάχιστον 4 έτη σε αντικείμενο προϋπολογισμού, αξιολόγησης επενδύσεων, corporate finance / financial advisory services, auditing.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Άριστη γνώση Ms Office (Word, Power Point Excel,), SAP R/3, SAP BW.
  • ACCA ή/και CFA (ολοκληρωμένα τουλάχιστον κατά τα 2/3 του προγράμματος), IFRS / IAS.
  • Σχεδιασμός και παρακολούθηση επιχειρησιακών πλάνων.
  • Πρακτική και θεωρητική γνώση αποτίμησης εταιρειών και αξιολόγησης επενδυτικών αποφάσεων.
  • Ικανότητα χρήσης, διαχείρισης και ανάλυσης αριθμών.
  • Αναλυτική σκέψη και διαχείριση πολύπλοκων πληροφοριών.
  • Προσανατολισμός το αποτέλεσμα και κίνητρο για συνεχή μάθηση.
  • Αναπτυγμένες οργανωτικές ικανότητες.
  • Ομαδικότητα και συνεργασία.
Θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν:
  • Η γνώση Hyperion Planning.
Προσφέρονται
  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, συνεχή εκπαίδευση, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
Αίτηση

Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις