Θέση Εργασίας

ERP Senior Consultant

SoftOne

Η SoftOne προσλαμβάνει έναν/μια ERP Senior Consultant, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η SoftOne Technologies Α.Ε. ιδρύθηκε το 2002 και δραστηριοποιείται στην ανάπτυξη συστημάτων ERP και CRM, καθώς και πρωτοποριακών cloud υπηρεσιών, έχοντας λάβει πλήθος βραβεύσεων και διακρίσεων για την καινοτομία και την ηγετική της θέση στην αγορά.
    Με έδρα την Αθήνα, η SoftOne αναπτύσσει σύγχρονες λύσεις μηχανογράφησης που υποστηρίζουν κάθε εναλλακτικό μοντέλο λειτουργίας (on-premise ή SaaS), εξυπηρετώντας ιδανικά, τόσο τις ανάγκες μικρών και μεσαίων επιχειρήσεων, όσο και τις σύνθετες απαιτήσεις μεγαλύτερων εταιρειών.
    Συγκαταλέγοντας στο δυναμικό της έμπειρα και διακεκριμένα στελέχη του κλάδου, η εταιρεία απασχολεί συνολικά περισσότερους από 120 εργαζόμενους, διαθέτοντας παράλληλα γραφεία στη Θεσσαλονίκη, αλλά και θυγατρική εταιρεία στο Βουκουρέστι, για την καλύτερη προώθηση των δραστηριοτήτων της στην ευρύτερη αγορά της ΝΑ Ευρώπης.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Η SoftOne Technologies A.E., πρωτοπόρος εταιρεία στην ανάπτυξη λογισμικού και παροχής υπηρεσιών πληροφορικής, ζητά να προσλάβει ERP Senior Consultant για ΜRP II, για πλήρη απασχόληση στα κεντρικά της γραφεία στην Αθήνα, στο Τμήμα Υπηρεσιών.
Αρμοδιότητες
  • Ανάλυση και καταγραφή απαιτήσεων πελατών και επιχειρηματικών διαδικασιών.
  • Συντονισμό και Υλοποίηση ERP έργων.
  • Εκπαίδευση και υποστήριξη των χρηστών των πελατών που χρησιμοποιούν ως ERP το SoftOne.
  • Άριστη εξυπηρέτηση πελατών σε όποια τυχόν προβλήματα κατά την εκτέλεση του έργου καθώς και κατά την διάρκεια της υποστήριξης.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο Ανώτατης/Ανώτερης σχολής Πληροφορικής, Θετικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης.
  • Καλή γνώση προϊόντων και λύσεων Ελληνικών ή Πολυεθνικών ΕRP Πληροφοριακών Συστημάτων με εξειδίκευση στο MRP II.
  • Προϋπηρεσία μεγαλύτερη των 5 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Συμμετοχή σε υλοποίηση ή ανάλυση έργων MRP II στην Ελλάδα ή το Εξωτερικό.
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός της έδρας της επιχείρησης.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας τόσο σε προφορικό όσο και σε γραπτό λόγο.
  • Βασικές γνώσεις PL-SQL.
  • Εμπειρία συστημάτων RDBMS όπως SQL, ORACLE.
  • Πελατοκεντρική Προσέγγιση.
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες καθώς και ικανότητες τεχνικών διαπραγμάτευσης.
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας και ικανότητα εργασίας κάτω από αυστηρές προθεσμίες.
  • Ευχέρεια στο γραπτό και προφορικό λόγο και ικανότητα στην παρουσίαση λύσεων.
Προσφέρονται
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας.
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών.
  • Συνεχής επαγγελματική εκπαίδευση.
  • Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης.
  • Κατά τη συλλογή των βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας στην αίτηση σας: douleuw.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
1. Έγγραφα
  • Βιογραφικό
2. Αίτηση
  • Αποστολή εγγράφων μέσω email στο careers@softone.gr αναφέροντας τον κωδικό θέσης "ERPSC14.17".

Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις