Θέση Εργασίας

E-business & Communication Intern

APIVITA S.A.

Η APIVITA προσλαμβάνει έναν/μία
E-business & Communication Intern, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η APIVITA είναι μια πρωτοπόρος ελληνική εταιρεία που παράγει καινοτόμα φυσικά, αποτελεσματικά, ολιστικά καλλυντικά από το 1979 που προωθούν έναν ισορροπημένο και αρμονικό τρόπο ζωής, βασισμένο στην ελληνική φύση, στη μοναδική κοινωνία των μελισσών και στην ολιστική ιπποκρατική προσέγγιση της ομορφιάς, της ευημερίας και της υγείας.
    Η APIVITA δραστηριοποιείται σε πάνω από 14 χώρες παγκοσμίως σε συνεργασία με αλυσίδες φαρμακείων, αλλά και στον χώρο του retail με δικά της καταστήματα.
    Το flagship κατάστημα της εταιρείας είναι το The APIVITA Experience Store στο κέντρο της Αθήνας. Μάλιστα από τον Μάρτιο του 2017 η Ισπανική εταιρεία PUIG, μια εταιρία με παγκόσμια παρουσία που δραστηριοποιείται στον χώρο της μόδας, των αρωμάτων και καλλυντικών, επένδυσε στην APIVITA αποκτώντας το πλειοψηφικό πακέτο μετοχών της εταιρείας.
    Η επένδυση της PUIG στην APIVITA έχει στρατηγικό χαρακτήρα, με την έδρα και τη γραμμή παραγωγής της εταιρίας να παραμένουν στην Ελλάδα, με πλήρη αξιοποίηση των δυνατοτήτων του ερευνητικού εργαστηρίου και των υπερσύγχρονων εγκαταστάσεων στο Μαρκόπουλο.
    Το επόμενο χρονικό διάστημα η APIVITA θα επικεντρωθεί στην εμβάθυνση αγορών στις οποίες μετράει πολυετή παρουσία, με ιδιαίτερη έμφαση στην Ισπανία, αλλά και στην επέκταση σε νέες αγορές αξιοποιώντας στο έπακρον την το παγκόσμιο δίκτυο συνεργασιών του ομίλου PUIG.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • BEE THE FUTURE (Internship Program / BEE Skilled – BEE on Board) Το BEE The Future στοχεύει στην προσέλκυση ταλαντούχων φοιτητών, ώστε να έρθουν σε επαφή με την αγορά εργασίας και να εξειδικευτούν στον τομέα ενδιαφέροντος τους μέσα σε ένα δυναμικό και συνεχώς αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας.
Αρμοδιότητες
Υποστήριξη των λειτουργιών του τμήματος Global Brand Communication με έμφαση στο e-Business Department.
  • Οργανωτική υποστήριξη του τμήματος.
  • Επεξεργασία κειμένων.
  • Έρευνα ανταγωνισμού όσον αφορά στην online παρουσία.
  • Υποστήριξη στην καθημερινή λειτουργία του e-shop (επικοινωνίες, παραγγελίες, περιεχόμενο, tests).
  • Ανανέωση περιεχομένου web sites & social media.
  • Online Πωλήσεις και ανάλυση δεδομένων πελατών.