Θέση Εργασίας

Content Manager

douleuw.gr

Το δουλεύω.gr προσλαμβάνει έναν/μία Content Manager, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Αναζητάμε έναν/μία Content Manager για να ενταχθεί στην ομάδα μας. Ο/Η ιδανικός υποψήφιος/ια θα είναι υπεύθυνος/η για την δημιουργία, βελτίωση και την διαχείριση του περιεχομένου του δουλεύω.gr. Στα καθήκοντα περιλαμβάνεται επίσης η διαχείριση των social media με στόχο την βελτιστοποίηση του περιεχομένου τους. Ψάχνουμε έναν δημιουργικό Content Manager που θα εστιάζει στην λεπτομέρεια και θα εξασφαλίζει την συνοχή του περιεχόμενου στα πρότυπα της εταιρείας για την βελτίωση της αναγνωρισιμότητας.
Αρμοδιότητες
  • Συνεργασία με την ομάδα του μάρκετινγκ και του design για την δημιουργία και την ανάπτυξη του content στο website.
  • Διαχείριση, δημιουργία και δημοσίευση content.
  • Επεξεργασία και βελτίωση content.
  • Συνεχής διασφάλιση της συμμόρφωσης του περιεχομένου στα πρότυπα της εταιρείας.
  • Διαχείριση και διανομή περιεχομένου στα social media για την αύξηση της επισκεψιμότητας του website και της αναγνωρισιμότητας της εταιρείας.
  • Έρευνα και ανάπτυξη content για την δημιουργία καινούργιου πελατολογίου.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Προϋπηρεσία ως Content Creator.
  • Εμπειρία με MS Office και WordPress.
  • Βασικές γνώσεις HTML και web publishing.
  • Γνώση διαχείρισης social media.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλωσσάς.
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Καλές δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης του χρόνου.
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια.
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας.
Επιθυμητά προσόντα
  • Πτυχίο BSc στη Δημοσιογραφία ή στο Μάρκετινγκ.
Προσφέρονται
  • Καλές αποδοχές.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας.
  • Δυνατότητες εξέλιξης.
  • Ευέλικτο ωράριο.
  • H εταιρία διαχειρίζεται όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα.