Θέση Εργασίας

Brand Manager ENA C&C & Franchise

ΑΒ Βασιλόπουλος
  • Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 281 Super Market, 14 Cash & Carry, 97 franchise καταστήματα και πάνω από 14 000 εργαζόμενους. Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 22 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 375.000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα. Πιστή στις αξίες και το όραμά της η ΑΒ Βασιλόπουλος θεωρεί το ανθρώπινο δυναμικό ως το σημαντικότερο παράγοντα για την επίτευξη των στρατηγικών της στόχων. Στο πλαίσιο αυτό η εταιρία δίνει πρωταρχικά ιδιαίτερη έμφαση στην προσέλκυση-πρόσληψη ικανών ανθρώπων-υποψηφίων, ενώ επενδύει στη συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη των εργαζομένων της.

Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος προσλαμβάνει Brand Manager ENA C&C & Franchise, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρείας
  • Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 298 Super Markets, 16 Cash & Carry, 141 franchise καταστήματα και πάνω από 14 000 εργαζόμενους. Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 21 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 375 000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα.
Αρμοδιότητες
  • Ο κάτοχος της θέσης συμβάλλει στην υποστήριξη των καταστημάτων χονδρικής πώλησης & franchise, έχοντας στην ευθύνη του την υλοποίηση όλου του προωθητικού πλάνου και συντονίζοντας τις ποικίλες διαφημιστικές και προωθητικές ενέργειες μέσω των διαφόρων καναλιών επικοινωνίας.
Πιο συγκεκριμένα:
  • Συμμετέχει σε όλα τα στάδια του σχεδιασμού και της δημιουργίας των εταιρικών έντυπων υλικών των καταστημάτων χονδρικής πώλησης.
  • Συντονίζει την υλοποίηση των έντυπων προωθητικών ενεργειών σε συνεργασία με την Διεύθυνση Αγορών, προκειμένου να εξασφαλιστεί η συνεχής και έγκυρη πληροφόρηση των πελατών των καταστημάτων χονδρικής πώλησης.
  • Συμμετέχει στον καταρτισμό του ετήσιου χρονοδιαγράμματος για την έκδοση των εντύπων προώθησης προϊόντων για τα καταστήματα χονδρικής.
  • Υποστηρίζει την ομάδα των εξωτερικών πωλητών των καταστημάτων χονδρικής μέσω της οργάνωσης των κατάλληλων εγχειριδίων και του έντυπου προωθητικού υλικού.
  • Συμμετέχει στο σχεδιασμό και την υλοποίηση του προωθητικού πλάνου για τα καταστήματα χονδρικής τόσο ATL, όσο και BTL.
  • Υποστηρίζει τις ενέργειες διαφήμισης και επικοινωνίας των νέων και ανακαινισμένων καταστημάτων, καθώς και των καταστημάτων franchise.
  • Παρακολουθεί τις τάσεις της αγοράς και τον ανταγωνισμό με στόχο την αναζήτηση νέων προτάσεων και λύσεων για το κανάλι της χονδρικής.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο AEI στο Marketing, Επικοινωνία & Διαφήμιση, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφή αντικείμενα. Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος.
  • Εμπειρία 4 - 7 έτη σε συναφές αντικείμενο, με καλή γνώση στο κανάλι της χονδρικής, Β2Β και μικρής λιανικής σε εταιρίες FMCG ή εταιρίες λιανεμπορίου χονδρικής. Εμπειρία σε τμήματα διαφήμισης και media θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Αριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση Ms Office.
  • Ικανότητα αντίληψης αριθμητικών δεδομένων.
  • Επιχειρηματική αντίληψη και στρατηγική σκέψη.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και κίνητρο για συνεχή μάθηση και βελτίωση.
  • Αναπτυγμένες οργανωτικές ικανότητες με έμφαση στη διαχείριση χρόνου.
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες (γραπτά & προφορικά).
  • Ικανότητα συντονισμού και διαχείρισης ομάδας, συνεργασία.
Προσφέρονται
  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις