Θέση Εργασίας

Android / iOS Developer

INFOXOROS SOFTWARE

Η INFOXOROS SOFTWARE προσλαμβάνει έναν/μία
Android / iOS Developer, για τo Αίγιο, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η INFOXOROS SOFTWARE με έδρα το Αίγιο Αχαΐας, μέσα από 20ετή εμπειρία ειδικεύεται στην κατασκευή λογισμικού (SaaS platform) για τον έλεγχο και την διαχείριση στόλου οχημάτων, την βέλτιστη δρομολόγηση πάσης φύσεως κινητών μονάδων σε συνδυασμό με την ψηφιακή τηλεφωνία VOIP.
    Διαχειριζόμαστε πάνω από 1.000.000 διαδρομές ταξί σε όλη την Ελλάδα και Κύπρο σε μηνιαία βάση, ελέγχοντας τεράστιο όγκο πληροφοριών σε πάνω από 6.000 οχήματα ταξί.
    Εργαζόμαστε με αγάπη και μεράκι για όλη αυτή τη διαχείριση και συνεχώς με ευέλικτες μεθοδολογίες ενσωματώνουμε νέες τεχνολογίες αιχμής για την βελτιστοποίηση των προϊόντων μας.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Η INFOXOROS SOFTWARE αναζητάει έναν/μία φιλόδοξο Android / iOS Developer για στελέχωση θέσης εργασίας στην ομάδα ανάπτυξης εφαρμογών τηλεματικής και εντοπισμού αντικειμένων ή εναλλακτικά Remote Working, σε ένα αρκετά ενδιαφέρον Project για την Ελλάδα και το εξωτερικό, με σκοπό να δημιουργήσει καταπληκτικά έργα μέσω συνεχούς εκπαίδευσης στις νέες τεχνολογίες.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχιούχος Μηχανικού Λογισμικού - Πληροφορικής ΑΕΙ / ΤΕΙ.
  • Πολύ καλό επίπεδο Αγγλικών.
  • Ικανότητα ορισμού προδιαγραφών σε εφαρμογές, ανάπτυξη και αποσφαλμάτωση αλγορίθμου.
  • Ικανότητα σύνταξης κειμένου και ευχέρεια στην γραπτή διατύπωση.
  • Εργαλεία: Java, Eclipce, Android SDK, Android Studio, Swift for iOS platform.
Προσφέρονται
  • Μισθό και bonus παραγωγικότητας σε ένα όμορφο περιβάλλον εργασίας ή remote working.
  • Ταξίδια και εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες με προοπτικές εξέλιξης.
  • Κατά τη συλλογή των βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Λεπτομέριες