Θέση Εργασίας

Accounting Intern

APIVITA S.A.

Η APIVITA προσλαμβάνει έναν/μία Accounting Intern,
για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • H APIVITA είναι η πρώτη ελληνική εταιρεία που δημιουργεί από το 1979 καινοτόμα φυσικά προϊόντα και υπηρεσίες που προσφέρουν ασφαλή, αποτελεσματική και ολιστική περιποίηση.
    Η APIVITA σήμερα έχει διεθνή παρουσία σε χώρες όπως Ισπανία, Ιαπωνία, Χονγκ Κονγκ, ΗΠΑ, Μ. Βρετανία, Αυστραλία, Κύπρο, Ρουμανία, Βουλγαρία, Κροατία, Βέλγιο, Ολλανδία, Ουκρανία και Ρουμανία.
    Στην APIVITA 37 χρόνια τώρα, μοιραζόμαστε το όραμα μας για αειφόρο ανάπτυξη με απόλυτο σεβασμό και αγάπη για τη φύση και τον άνθρωπο.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • O trainee θα ενταχθεί στην ομάδα του Λογιστηρίου, όπου θα αναλάβει την συγκέντρωση και ανάλυση δεδομένων και θα παρακολουθεί τη ροή των πληροφοριών.
Αρμοδιότητες
  • Καταχωρήσεις.
  • Aρχειοθέτηση.
  • Έκδοση Παραστατικών.
  • Καταγραφή και διατήρηση ακριβών και πλήρων οικονομικών αρχείων.
  • Υποστήριξη των Senior Accountants για την κατάρτιση μηνιαίων οικονομικών καταστάσεων.
  • Συμβολή στην προετοιμασία οικονομικών εκθέσεων (ισολογισμοί, καταστάσεις αποτελεσμάτων, τιμολόγια κ.α).
Απαιτούμενα προσόντα
  • Εν ενεργεία φοιτητής (ιδανικά τελειόφοιτος) ΑΕΙ/ΤΕΙ με σχετικό αντικείμενο σπουδών.
  • Απαραίτητη προϋπόθεση η πρακτική άσκηση στο πρόγραμμα σπουδών της σχολής του/της.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.
  • Άριστη γνώση του Microsoft Office.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας και ευελιξία.
Προσφέρονται
  • Οργανωμένο και φιλικό περιβάλλον.
  • Συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση.
  • Δυνατότητα μετακίνησης προς και από τις εγκαταστάσεις της εταιρίας με εταιρικό λεωφορείο.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
Αίτηση

Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις