Θέση Εργασίας

Junior Sourcing Manager

ΑΒ Βασιλόπουλος
  • Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 281 Super Market, 14 Cash & Carry, 97 franchise καταστήματα και πάνω από 14 000 εργαζόμενους. Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 22 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 375.000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα. Πιστή στις αξίες και το όραμά της η ΑΒ Βασιλόπουλος θεωρεί το ανθρώπινο δυναμικό ως το σημαντικότερο παράγοντα για την επίτευξη των στρατηγικών της στόχων. Στο πλαίσιο αυτό η εταιρία δίνει πρωταρχικά ιδιαίτερη έμφαση στην προσέλκυση-πρόσληψη ικανών ανθρώπων-υποψηφίων, ενώ επενδύει στη συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη των εργαζομένων της.

Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος προσλαμβάνει,
Junior Sourcing Manager, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρείας
  • Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 298 Super market, 16 Cash & Carry, 150 franchise καταστήματα και περισσότερους από 13.500 εργαζόμενους. Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 21 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 370 000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα.
Αρμοδιότητες
O κάτοχος της θέσης συμμετέχει:
  • στην αναζήτηση νέων προμηθευτών, μέσω διαφόρων καναλιών έρευνας διαδικτύου, εμπορικών καταλόγων, συμμετοχής σε εκθέσεις και επιτόπιων επισκέψεων, με σκοπό τη βέλτιστη απόδοση της κατηγορίας.
  • στη διαπραγμάτευση με τους προμηθευτές που αφορούν τα προϊόντα ευθύνης της κατηγορίας, για το σύνολο του δικτύου καταστημάτων της εταιρίας, και φροντίζει για την εξασφάλιση της αγοράς ποιοτικών προϊόντων (ιδιωτικής και εθνικής ετικέτας), με τους καλύτερους δυνατούς όρους.
  • στη διαπραγμάτευση των προωθητικών ενεργειών προκειμένου να εξασφαλιστεί η μέγιστη αποτελεσματικότητα της κατηγορίας.
  • στη διασφάλιση προνομιακών συμφωνιών με προμηθευτές σε θέματα συνδεδεμένων δαπανών επιτυγχάνοντας εξοικονόμηση πόρων, με ταυτόχρονη διατήρηση υψηλού επιπέδου ποιότητας και έγκαιρη παράδοση των προϊόντων.
  • στην επίλυση οποιονδήποτε ζητημάτων προκύπτουν στο πλαίσιο υλοποίησης της συμφωνίας.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο AEI σε έναν από τους παρακάτω τομείς: Marketing, Οικονομικά, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή συναφές αντικείμενο. Επιθυμητός Μεταπτυχιακός τίτλος
  • Εμπειρία 2 – 4 χρόνια σε αντίστοιχη θέση σε εταιρία FMCG, Retail (κατά προτίμηση τροφίμου) ή σε κομμάτι product management.
  • Αριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office, επιθυμητή γνώση SAP
  • Καλή επιχειρηματική αντίληψη με έμφαση στην αναλυτική ικανότητα και καλή αντίληψη της αγοράς τροφίμων
  • Αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες με έμφαση στις ικανότητες διαπραγμάτευσης και επιρροής
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και κίνητρο για συνεχή μάθηση και βελτίωση
  • Πολύ καλές οργανωτικές ικανότητες και σωστή διαχείριση διαδικασιών
  • Ομαδικότητα και συνεργασία.
Προσφέρονται
  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, συνεχή εκπαίδευση, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
Σημειώσεις
  • Όλα τα βιογραφικά θα θεωρηθούν εμπιστευτικά.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.