Θέση Εργασίας

Υπεύθυνος Προσωπικού

ΑΒ Βασιλόπουλος
  • Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 281 Super Market, 14 Cash & Carry, 97 franchise καταστήματα και πάνω από 14 000 εργαζόμενους. Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 22 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 375.000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα. Πιστή στις αξίες και το όραμά της η ΑΒ Βασιλόπουλος θεωρεί το ανθρώπινο δυναμικό ως το σημαντικότερο παράγοντα για την επίτευξη των στρατηγικών της στόχων. Στο πλαίσιο αυτό η εταιρία δίνει πρωταρχικά ιδιαίτερη έμφαση στην προσέλκυση-πρόσληψη ικανών ανθρώπων-υποψηφίων, ενώ επενδύει στη συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη των εργαζομένων της.

Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος προσλαμβάνει
Υπεύθυνο Προσωπικού, για τη Β. Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 264 Super Markets, 13 Cash & Carry, 84 franchise καταστήματα και πάνω από 13.000 εργαζόμενους.
    Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 22 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 375 000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα.
Αρμοδιότητες
  • Επιλύει σε συνεργασία με τους Διευθυντές του δικτύου καταστημάτων θέματα διαχείρισης προσωπικού.
  • Συμμετέχει στην διαδικασία επιλογής προσωπικού για το δίκτυο των καταστημάτων και των κεντρικών γραφείων.
  • Συμμετέχει στην εφαρμογή των διαδικασιών απασχόλησης προσωπικού (προσλήψεις, μεταθέσεις, αποχωρήσεις).
  • Διασφαλίζει την εφαρμογή των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στο χώρο εργασίας.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο ΑΕΙ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, Οικονομικά, Ψυχολογία, Κοινωνιολογία ή συναφές αντικείμενο. Μεταπτυχιακός τίτλος, κατά προτίμηση με κατεύθυνση στη Διοίκηση Ανθρωπίνων Πόρων.
  • Εμπειρία τουλάχιστον 5 χρόνια σε διαχείριση και επιλογή προσωπικού σε μεγάλου μεγέθους εταιρείας, κατά προτίμηση στο χώρο του λιανεμπορίου.
  • Γνώση θεμάτων εργατικής νομοθεσίας.
  • Πολύ καλή Αγγλικής γλώσας.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και κίνητρο για συνεχή βελτίωση.
  • Ικανότητα στην ανάπτυξη διαπροσωπικών σχέσεων με συνεργάτες σε διαφορετικά ιεραρχικά επίπεδα, ομαδικό πνεύμα.
  • Αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα επιρροής.
  • Προγραμματισμός και οργάνωση με έμφαση στη διαχείριση χρόνου.
  • Προσαρμοστικότητα και ευελιξία.
Προσφέρονται
  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, συνεχή εκπαίδευση, επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
Αίτηση
Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Λεπτομέρειες

  • Εταιρεία ΑΒ Βασιλόπουλος
  • Τοποθεσία
  • Κατηγορία
  • Ετικέτες
  • δημοσιεύτηκε 04.12.2017 2017-12-04
  • λήγει στις 17.07.2018 2018-07-17
  • Προώθηση αγγελίας με email
  • Αναφορά σφάλματος