Υπεύθυνος / Συντονιστής Βάρδιας Παράδοσης Online Καταστήματος

ΑΒ Βασιλόπουλος

Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος προσλαμβάνει Υπεύθυνο / Συντονιστή Βάρδιας Παράδοσης Online Καταστήματος, για τον Πειραιά, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 296 Super Markets, 16 Cash & Carry, 137 franchise καταστήματα και πάνω από 13.500 εργαζόμενους.
    Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 21 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 370.000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα.
Αρμοδιότητες
O κάτοχος της θέσης
  • Ευθύνεται για τη σωστή διαχείριση μεγάλης ομάδας οδηγών, προγραμματίζει τα ωράρια, τις βάρδιες εργασίας και τις άδειες.
  • Είναι υπεύθυνος για τον προγραμματισμό και τη σωστή δρομολόγηση ιδιόκτητου στόλου και φορτηγών συνεργατών.
  • Εξασφαλίζει τη δημιουργία και πραγματοποίηση των προκαθορισμένων δρομολογίων των οχημάτων με το βέλτιστο τρόπο, για την ασφαλή τους μεταφορά και την αυστηρά έγκαιρη παράδοση των προϊόντων στον τελικό πελάτη.
  • Είναι υπεύθυνος για την ανάθεση και ακέραια επιστροφή του εξοπλισμού από τους οδηγούς.
  • Εξασφαλίζει την άρτια λειτουργία των οχημάτων, τηρώντας το πρόγραμμα συντηρήσεων ή/και επισκευών.
  • Ευθύνεται για τη σωστή διαχείριση της ροής των χρημάτων, μεταξύ πελατών, οδηγού και HSC.
  • Παρακολουθεί δείκτες απόδοσης (KPIs) του τομέα ευθύνης του.
  • Παρακολουθεί τα μεγέθη και εκδίδει αναφορές μέσω του TMS συστήματος του HSC.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ στην Εφοδιαστική Αλυσίδα, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή συναφές αντικείμενο.
  • Εμπειρία 2-3 έτη σε συναφές αντικείμενο.
  • Δίπλωμα οδήγησης, ιδανικά επαγγελματικό.
  • Καλή γνώση Αγγλικών.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office.
  • Προηγούμενη χρήση TMS και ERP συστημάτων.
  • Ικανότητα καλής συνεργασίας, διαχείρισης ομάδας και καλές επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Αναλυτική σκέψη.
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων.
  • Αναπτυγμένες οργανωτικές ικανότητες με έμφαση στην ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών και διαφορετικών έργων και στη διαχείριση χρόνου.
Προσφέρονται
  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, διαρκή κατάρτιση και επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας.
  • Αναφέρετε την πηγή της θέσης εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.