Θέση Εργασίας

Υπεύθυνος / Συντονιστής Βάρδιας Online Καταστήματος

ΑΒ Βασιλόπουλος

Ο Όμιλος ΑΒ Βασιλόπουλος προσλαμβάνει Υπεύθυνο / Συντονιστή Βάρδιας Online Καταστήματος, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Ο Όμιλος ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, είναι μία από τις μεγαλύτερες αλυσίδες στο χώρο εμπορίας τροφίμων, με 296 Super Markets, 16 Cash & Carry, 137 franchise καταστήματα και πάνω από 13.500 εργαζόμενους.
    Είναι μέλος του Ομίλου Ahold Delhaize που αποτελείται από 21 εταιρίες σε 3 ηπείρους (11 χώρες), 370.000 εργαζόμενους και απολαμβάνει την εμπιστοσύνη περισσότερων από 50 εκατομμύρια πελατών κάθε εβδομάδα.
Αρμοδιότητες
O κάτοχος της θέσης
  • Ευθύνεται για τη σωστή διαχείριση μεγάλης ομάδας εργαζομένων αποθήκης, προγραμματίζει τα ωράρια, τις βάρδιες εργασίας και τις άδειες των υπαλλήλων.
  • Συντονίζει και μεριμνά για την εύρυθμη λειτουργία της αποθήκης (διαδικασία παραλαβής - αποθήκευσης προϊόντων, συλλογή παραγγελιών, αποστολή εμπορευμάτων) τηρώντας παράλληλα τις προβλεπόμενες διαδικασίες.
  • Ελέγχει τις συνθήκες υγιεινής και ασφάλειας προϊόντων, ενημερώνοντας παράλληλα τους αρμόδιους για πιθανά προβλήματα εντός του προκαθορισμένου χρόνου.
  • Καταμερίζει τις εργασίες στο προσωπικό.
  • Παρακολουθεί την ορθή τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας από το προσωπικό της αποθήκης.
  • Παρακολουθεί τους δείκτες απόδοσης της αποθήκης (KPIs).
  • Παρακολουθεί τα μεγέθη και εκδίδει αναφορές μέσω των συστημάτων διαχείρισης της αποθήκης.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ στην Εφοδιαστική Αλυσίδα, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή συναφές αντικείμενο.
  • Εμπειρία 2-3 ετών σε συναφές αντικείμενο.
  • Καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση MS Windows. Προηγούμενη χρήση ERP συστημάτων.
  • Ικανότητα καλής συνεργασίας, διαχείρισης ομάδας και καλές επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Αναλυτική σκέψη.
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων.
  • Αναπτυγμένες οργανωτικές ικανότητες με έμφαση στην ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών και διαφορετικών έργων και στη διαχείριση χρόνου.
Προσφέρονται
  • Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, διαρκή κατάρτιση και επαγγελματική εμπειρία σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας.
  • Αναφέρετε την πηγή της θέσης εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.