Θέση Εργασίας

Υπάλληλος Back office

ELVIAL

Η ELVIAL Α.Ε. προσλαμβάνει έναν/μία Υπάλληλο Back office, για το Κιλκίς, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η ELVIAL Α.Ε. είναι μια από τις πλέον ισχυρές Ελληνικές εταιρείες διέλασης αλουμινίου και έχει καταφέρει με εντυπωσιακούς ρυθμούς ανάπτυξης να εδραιωθεί στην Ελληνική και Ευρωπαϊκή αγορά του αλουμινίου.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Η ELVIAL ΑΕ λόγω της συνεχούς ανάπτυξής της στον κλάδο του αλουμινίου ζητά νέο συνεργάτη για το τμήμα των Εξαγωγών.
Αρμοδιότητες
  • Καταχώρηση παραγγελιών εξωτερικού.
  • Καθημερινή επικοινωνία με τους πελάτες και αποτελεσματική εξυπηρέτηση τους σε όλα τα θέματα που προκύπτουν.
  • Διευθέτηση μεταφοράς των εμπορευμάτων, επικοινωνία με μεταφορικές και εκτελωνιστές.
  • Γραμματειακή υποστήριξη πωλητών εξωτερικού.
  • Σύνταξη επιστολών, προσφορών και προτιμολογίων.
  • Διασφάλιση τήρησης πιστωτικής πολιτικής εταιρείας.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και Γερμανικών σε επίπεδο επαγγελματικής γραπτής και προφορικής επικοινωνίας - επιθυμητή γνώση Γαλλικών.
  • Εμπειρία σε τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ.
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία.
  • Ικανότητα άμεσης εξυπηρέτησης και γρήγορη λήψη ορθών αποφάσεων.
  • Υπευθυνότητα και προσοχή στη λεπτομέρεια.
Προσφέρονται
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Ολοκληρωμένα Προγράμματα Εκπαίδευσης.
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης.
  • Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
1. Έγγραφα
  • Βιογραφικό Σημείωμα
2. Αίτηση
  • Αποστολή εγγράφων μέσω email στο hr@elvial.gr.