Θέση Εργασίας

Υπάλληλος Τεχνικής Υποστήριξης Πελατών

PERIPC

Η PERIPC προσλαμβάνει έναν/μία Υπάλληλο Τεχνικής Υποστήριξης Πελατών, για τη Θεσσαλονίκη, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η επιχείρηση PERIPC ιδρύθηκε το 2009 και δραστηριοποιείται σε τομείς πληροφορικής (υπηρεσίες σχετικές software & hardware) και εμπορίας (χονδρικής και λιανικής πώλησης hardware). Με έδρα τη Νέα Μηχανιώνα του Νομού Θεσσαλονίκης, ξεκίνησε τη δραστηριοποίησή της στην εμπορία και παροχή υπηρεσιών σχετικών με προϊόντα υψηλής τεχνολογίας με τη φιλοσοφία του One-Stop-Shop.
Αρμοδιότητες
  • Ανάλυση και καταγραφή απαιτήσεων πελατών και επιχειρηματικών διαδικασιών.
  • Εκπαίδευση και υποστήριξη των χρηστών των πελατών που χρησιμοποιούν ως ERP το SoftOne.
  • Εξυπηρέτηση κυρίως επιχειρηματικών πελατών σε τεχνικά θέματα πληροφορικής.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Εμπειρία συστημάτων RDBMS όπως SQL.
  • Καλή γνώση προϊόντων και λύσεων Ελληνικών ή Πολυεθνικών ΕRP Πληροφοριακών Συστημάτων.
  • Θα εκτιμηθεί η γνώση σε SoftOne ERP.
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας και ικανότητα εργασίας κάτω από αυστηρές προθεσμίες.
  • Ευχέρεια στο γραπτό και προφορικό λόγο και ικανότητα στην παρουσίαση λύσεων.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες υποψηφίους.
Επιθυμητά προσόντα
  • Κάτοχος διπλώματος Β' κατηγορίας.
Προσφέρονται
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας.
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών.
  • Συνεχής επαγγελματική εκπαίδευση.
  • H εταιρία διαχειρίζεται όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις