Θέση Εργασίας

Υπάλληλος Γραφείου

DATA MEDIA

H DATA MEDIA προσλαμβάνει Υπάλληλο Γραφείου, για τη Θεσσαλονίκη, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρείας
  • Η DATA MEDIA ιδρύθηκε το 2001 και αποτελεί έναν από τους μεγαλύτερους και ταχύτερα αναπτυσσόμενους Ομίλους της Ν.Α Ευρώπης στον χώρο της Πληροφορικής, Τηλεπικοινωνιών και Τεχνολογίας, καλύπτοντας ολοκληρωμένα όλους τους τομείς της αγοράς με προϊόντα και εξειδικευμένες Υπηρεσίες & Λύσεις.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Η DATA MEDIA αναζητάει Υπάλληλο Γραφείου με γνώσεις τηλεφωνικών πωλήσεων (και υποστήριξη back office) με έδρα τον Λαγκαδά Θεσσαλονίκης.
Αρμοδιότητες
  • Αποτελεσματική διαχείριση και επικοινωνία με τους πελάτες σε όλα τα θέματα που προκύπτουν.
  • Γραμματειακή υποστήριξη πωλητών εξωτερικού.
  • Σύνταξη επιστολών, προσφορών και προτιμολογίων.
  • Διασφάλιση τήρησης πιστωτικής πολιτικής εταιρείας.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση back office πωλήσεων (τουλάχιστον 1 έτους).
  • Προϋπηρεσία σε θέση τηλεφωνικών πωλήσεων.
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια.
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης και ευχέρεια στον προφορικό λόγο.
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας με πελάτες και συνεργάτες.
Επιθυμητά προσόντα
  • Γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή (ERP, MS Office)
  • Γνώση προϊόντων πληροφορικής της εταιρίας (Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκεφτούν το www.data-media.gr όπου είναι αναρτημένοι οι προϊοντικοί κατάλογοι της εταιρίας).
Προσφέρονται
  • Εκπαίδευση πάνω στο προϊοντικό κομμάτι της εταιρίας.
  • Αποδοχές ανάλογες προσόντων.
  • Δωρεάν μετακίνηση από και προς την εταιρία.
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας.
  • Δυνατότητες εξέλιξης.
  • H εταιρία διαχειρίζεται όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις