Θέση Εργασίας

Τεχνικός Πωλήσεων

Saint-Gobain Hellas

Η Saint-Gobain Hellas προσλαμβάνει έναν/μια Τεχνικό Πωλήσεων, για την Θεσσαλονίκη, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • H Saint-Gobain Hellas, είναι εταιρία του παγκοσμίου Ομίλου Saint-Gobain.
    Παράγει στην Ελλάδα όλων των τύπων γυψοσανίδες υψηλής ποιότητας Rigips και εμπορεύεται προϊόντα και συστήματα ξηράς δόμησης Rigips, προϊόντα και συστήματα εξωτερικής θερμομόνωσης Weber και σωλήνες από ελατό χυτοσίδηρο και εξαρτήματα Pam για ύδρευση, άρδευση και αποχέτευση.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Η Εταιρεία ενδιαφέρεται να προσλάβει στην περιοχή της Βόρειας Ελλάδας µε έδρα τη Θεσσαλονίκη έναν/μια Τεχνικό Πωλήσεων.
Αρμοδιότητες
  • Την ανάπτυξη των πωλήσεων στις περιοχές ευθύνης του.
  • Την τεχνική υποστήριξη των προϊόντων, συστηµάτων και πελατολογίου.
  • Την επικοινωνία µε αρχιτέκτονες, κατασκευαστές και συνεργεία και την προδιαγραφή
    υλικών.
  • Την προώθηση των νέων καινοτόµων προϊόντων της εταιρίας στο πελατολόγιο και στις
    κατασκευαστικές εταιρίες.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. – Τ.Ε.Ι. Μηχανικών - Α.Τ.Ε.Ι Πολιτικών ∆οµικών Έργων ή άλλης συναφούς
    κατεύθυνσης.
  • Επιθυµητή προηγούµενη εργασιακή εµπειρία τουλάχιστον 3 ετών στις πωλήσεις στο
    χώρο των δοµικών υλικών / ή της κατασκευής.
  • Ικανότητα επικοινωνίας, διαπραγµάτευσης και χειρισµού σηµαντικών πελατών.
  • Αποδεδειγµένη αποτελεσµατικότητα στην επίτευξη στόχων.
  • Οργανωτικές ικανότητες.
Προσφέρονται
  • Ασφαλές και οργανωµένο εργασιακό περιβάλλον.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και κινητό.
  • Εκπαίδευση.
  • Ατοµικό πλάνο ανάπτυξης και ευκαιρίες επαγγελµατικής και προσωπικής εξέλιξης.
  • Ιδιωτική ασφάλιση.
  • Κατά τη συλλογή των βιογραφικών σημειωμάτων θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας στην αίτηση σας: douleuw.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
1. Έγγραφα
  • Βιογραφικό Σημειωμα
2. Αίτηση
  • Αποστολή εγγράφων μέσω email στο hr_greece@saintgobain.com, υπόψη τµήµατος Ανθρωπίνων Πόρων.