Θέση Εργασίας

Σύμβουλος Πωλήσεων Βιβλίου

Public

Tα Public προσλαμβάνουν έναν/μία Σύμβουλο Πωλήσεων
Βιβλίου, για άλλες τοποθεσίες, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Τα Public είναι η ελληνική αλυσίδα πολυκαταστημάτων ψυχαγωγίας, η οποία μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα αφού ιδρύθηκε μόλις το 2005 κατάφερε να αλλάξει τις καταναλωτικές συνήθειες όλων. Διαθέτει σύγχρονους και ζεστούς χώρους με ευρεία γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και πολιτισμού που καλύπτουν τις ανάγκες και των πιο απαιτητικών επισκεπτών καταναλωτών κάθε ηλικίας, αφού μπορούν να βρίσκουν συγκεντρωμένες σε ένα πολυκατάστημα έμπνευση και ενημέρωση σε τομείς τόσο διαφορετικούς, όσο και συμπληρωματικούς μεταξύ τους όπως: μουσική και ταινίες, κινητά και ψηφιακά, ήχος και εικόνα, βιβλία και comics, gadgets και παιχνίδια, computers και gaming.
Αρμοδιότητες
  • Οργάνωση του τομέα ευθύνης με στόχο την παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών εξυπηρέτησης στους πελάτες του καταστήματος.
  • Εφαρμογή των πολιτικών, διαδικασιών & κανόνων λειτουργίας της εταιρείας.
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και διαρκής ενημέρωση για τις εξελίξεις της αγοράς.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Προϋπηρεσία 1 – 2 χρόνια σε κατάστημα λιανικής.
  • Άριστη γνώση των προϊόντων του τμήματος.
  • Προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη.
  • Αυτοπαρακίνηση και Ενθουσιασμός για την επίτευξη στόχων.
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Υπευθυνότητα και Ομαδικό πνεύμα.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος).
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες).
Προσφέρονται
  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών.
  • Διαρκή εκπαίδευση.
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας σε μοντέρνα καταστήματα.
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση.
  • Αναφέρετε την πηγή της θέσης εργασίας στην αίτησή σας: douleuw.gr.