Θέση Εργασίας

Σύμβουλος Επενδύσεων

Euroxx

Η Euroxx προσλαμβάνει έναν/μία Σύμβουλο Επενδύσεων, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η Euroxx Χρηματιστηριακή ΑΕΠΕΥ στηριζόμενη στη δυναμική της, στη στοχοπροσήλωση της και στον ανθρωποκεντρικό της προσανατολισμό, έχει διακριθεί από την αρχή της λειτουργίας της και βρίσκεται σταθερά μεταξύ των μεγαλύτερων-ως προς το μερίδιο αγοράς-ελληνικών χρηματιστηριακών εταιρειών, προσφέροντας ολοκληρωμένη γκάμα προϊόντων και υπηρεσιών στο επενδυτικό κοινό.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Στο πλαίσιο της διαρκούς βελτίωσης των παρεχόμενων υπηρεσιών Διαχείρισης Περιουσίας, η Εταιρεία αναζητά πεπειραμένους επαγγελματίες για τη θέση του Υπεύθυνου Διαχείρισης Λογαριασμού Πελατών.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Ολοκληρωμένες και περιεκτικές ικανότητες διαχείρισης λογαριασμών πελατών.
  • Ικανότητα για παροχή υποστηρικτικών μετά-πωλητικών υπηρεσιών με στόχο τη φροντίδα του πελάτη.
  • Ευκολία στην επικοινωνία και το συντονισμό των πελατών και των υπηρεσιών με στόχο την ανάπτυξη των χαρτοφυλακίων.
  • Επικεντρωμένη δράση και προσοχή προς την πώληση εξελιγμένων και σύγχρονων προϊόντων.
  • Ορθολογική διαχείριση του επαγγελματικού χρόνου και των προσωπικών προτεραιοτήτων.
  • Προσαρμοστικότητα σε περιβάλλον ομαδικής εργασίας.
  • Πτυχίο πρώτης βαθμίδας στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, σε σχετικό αντικείμενο.
  • 3-5 έτη εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση.
  • Υφιστάμενο πελατολόγιο με περιουσιακά στοιχεία υπό διαχείριση.
  • Αρχείο παρακολούθησης της πορείας των επενδυτικών επιλογών.
  • Άριστη γνώση και χρήση της Αγγλικής γλώσσας.
Προσφέρονται
  • Η Εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβής και ελκυστική προοπτική επαγγελματικής εξέλιξης στην ισχυρότερη ιδιωτική χρηματιστηριακή εταιρεία στην Ελλάδα.
  • Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, αναγράφοντας τον κωδικό της θέσης "AMRM".
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας εργασίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
1. Έγγραφα
  • Βιογραφικό Σημείωμα
2. Αίτηση
  • Αποστολή εγγράφων μέσω email στο hr@euroxx.gr αναγράφοντας τον κωδικό θέσης "AMRM".