Θέση Εργασίας

Πωλητής / τρια Ηλεκτρολογικού υλικού

ΣΚΡΕΚΗΣ Α.Ε.

Η ΣΚΡΕΚΗΣ ΑΕ προσλαμβάνει έναν/μία
Πωλητή / τρια Ηλεκτρολογικού υλικού, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η εταιρία ΣΚΡΕΚΗΣ ΑΕ είναι μία αμιγώς ελληνική εταιρία που ιδρύθηκε το 1979 ως οικογενειακή επιχείρηση και εξελίχτηκε σε μία σύγχρονη διεθνή εταιρία, υπηρετώντας επάξια το φάσμα του πελατολογίου της στη Λιανική και Χονδρική πώληση ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ & ΦΩΤΙΣΜΟΥ.
    Σήμερα με 5 μεγάλα καταστήματα-αποθήκες εντός Αττικής καθώς και ένα δυνατό Β2Β δίκτυο εξυπηρετεί όλη την Ελλάδα.
    Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της, είναι οι άνθρωποι της όπου με χαρακτηριστικά όπως τον επαγγελματισμό, την γνώση, την αξιοπιστία και το πάθος για την πώληση, επιτελούν στην εδραίωση της ΣΚΡΕΚΗΣ ΑΕ ως έναν από τους βασικότερους προμηθευτές Εργοληπτών Ηλεκτρολόγων, Εμπόρων, Δημοσίων Οργανισμών, Βιομηχανιών και Τεχνικών Εταιριών.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Η εταιρεία ΣΚΡΕΚΗΣ ΑΕ προσλαμβάνει Πωλητή/τρια Ηλεκτρολογικού υλικού για την Αττική.
    Ο Πωλητής/τρια Ηλεκτρολογικού υλικού έχει την ευθύνη της εξυπηρέτησης των πελατών, την ανάπτυξη - παρακολούθηση του πελατολογίου (ηλεκτρολόγοι – πελάτες λιανικής ).
Απαιτούμενα προσόντα
  • Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας.
  • Ηλικίας έως 35 ετών.
  • Καλή γνώση Αγγλικών.
  • Προϋπηρεσία 3 - 5 χρόνια στον χώρο του ηλεκτρολογικού υλικού.
  • Ευχέρεια χρήσης πληροφοριακών συστημάτων.
  • Άριστη γνώση MS Office.
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.
Προσφέρονται
  • Ένα σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας.
  • Διαρκή εκπαίδευση.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Ευκαιρίες εξέλιξης.
  • Εργαλεία ανάλογα της θέσης.
  • Κατά τη συλλογή των βιογραφικών θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις