Θέση Εργασίας

Εκπρόσωπος Πωλήσεων

INTERSPORT Athletics
  • Η IIC (INTERSPORT International Corporation), είναι η μητρική εταιρεία του ομίλου της INTERSPORT. Με ετήσιους κύκλους εργασιών που ανέρχονται στα 9.9 δισ. ευρώ και με ένα δίκτυο 5.500 καταστημάτων σε 44 χώρες, η INTERSPORT είναι ο αδιαφιλονίκητος ηγέτης στην παγκόσμια αγορά αθλητικών ειδών. Στην Ελλάδα, η INTERSPORT Athletics (θυγατρική εταιρεία του ομίλου FOURLIS) ξεκίνησε τις δραστηριότητές της το Σεπτέμβριο του 2000, ενώ σήμερα αριθμεί 50 καταστήματα στην Ελλάδα, 4 στην Κύπρο, 22 στην Τουρκία, 31 στη Ρουμανία και 7 στη Βουλγαρία. Η INTERSPORT με την είσοδό της στην ελληνική αγορά, ήρθε να καλύψει το κενό που υπήρχε στον συγκεκριμένο χώρο, την ύπαρξη δηλαδή μιας οργανωμένης αλυσίδας καταστημάτων όπου ο καταναλωτής μπορεί να καλύψει όλες τις ανάγκες σε είδη σπορ. Είμαστε η Νο1 εταιρεία λιανικής αθλητικών ειδών στη χώρα μας από τον 1ο χρόνο λειτουργίας.

Η INTERSPORT Athletics προσλαμβάνει έναν/μια Εκπρόσωπο Πωλήσεων, για την Ξάνθη, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η IIC (INTERSPORT International Corporation), είναι η μητρική εταιρεία του ομίλου της INTERSPORT. Με ετήσιους κύκλους εργασιών που ανέρχονται στα 9.9 δισ. ευρώ και με ένα δίκτυο 5.500 καταστημάτων σε 44 χώρες, η INTERSPORT είναι ο αδιαφιλονίκητος ηγέτης στην παγκόσμια αγορά αθλητικών ειδών.
    Στην Ελλάδα, η INTERSPORT Athletics (θυγατρική εταιρεία του ομίλου FOURLIS) ξεκίνησε τις δραστηριότητές της το Σεπτέμβριο του 2000, ενώ σήμερα αριθμεί 50 καταστήματα στην Ελλάδα, 4 στην Κύπρο, 22 στην Τουρκία, 31 στη Ρουμανία και 7 στη Βουλγαρία.
    Η INTERSPORT με την είσοδό της στην ελληνική αγορά, ήρθε να καλύψει το κενό που υπήρχε στον συγκεκριμένο χώρο, την ύπαρξη δηλαδή μιας οργανωμένης αλυσίδας καταστημάτων όπου ο καταναλωτής μπορεί να καλύψει όλες τις ανάγκες σε είδη σπορ.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Αν θέλεις να ανήκεις στην πιο ενεργή ομάδα στο χώρο των αθλητικών ειδών και αγαπάς τον αθλητισμό και έχεις γνώση πάνω σε συγκεκριμένα αθλήματα.
    Σου αρέσει να είσαι ενεργό μέλος της ομάδας. Έχεις όρεξη και ενθουσιασμό για εργασία τότε θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου για τον ρόλο του Εκπρόσωπο Πωλήσεων για το κατάστημα μας στην Ξάνθη, μερικής απασχόλησης.
Αρμοδιότητες
  • Ποιοτική και εξειδικευμένη εξυπηρέτηση των πελατών.
  • Πώληση προϊόντων.
  • Προετοιμασία των προϊόντων προς πώληση στο κατάστημα.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Υπευθυνότητα και ενδιαφέρον για τον χώρο των πωλήσεων.
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και ομαδική συνεργασία για την επίτευξη αποτελεσμάτων.
  • Ευχέρεια προφορικής επικοινωνίας.
  • Πειστικότητα πώλησης.
  • Αυτό-υποκίνηση.
  • Δέσμευση για το αποτέλεσμα.
  • Ευχάριστη και αξιοπρεπή παρουσία.
  • Απαραίτητο επίπεδο Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψήφιους.
Θα ήταν επιθυμητά:
  • Επίπεδο Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης, κατά προτίμηση Τ.Ε.Φ.Α.Α.
  • Ενασχόληση σε οποιοδήποτε επίπεδο (ερασιτεχνικό ή επαγγελματικό) με τον αθλητισμό.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχο ρόλο.
Προσφέρονται
  • Συνεχή εκπαίδευση.
  • Προοπτικές προσωπικής ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης.
  • Ζωντανό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.
Σημειώσεις
  • Μερικής απασχόλησης.
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας στην αίτηση σας: δουλεύω.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
Αίτηση
Αυτή η θέση εργασίας δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Λεπτομέρειες

  • Εταιρεία INTERSPORT Athletics
  • Τοποθεσία
  • Κατηγορία ,
  • Ετικέτες
  • δημοσιεύτηκε 25.10.2017 2017-10-25
  • λήγει στις 11.12.2017 2017-12-11
  • Προώθηση αγγελίας με email
  • Αναφορά σφάλματος