Θέση Εργασίας

Διαμεσολαβητής (Broker)

Euroxx

Η Euroxx προσλαμβάνει έναν/μια Διαμεσολαβητή (Broker) Λογαριασμού Ιδιωτών Πελατών, για την Αθήνα, Ελλάδα.

Προφίλ εταιρίας
  • Η Euroxx Χρηματιστηριακή ΑΕΠΕΥ στηριζόμενη στη δυναμική της, στη στοχοπροσήλωση της και στον ανθρωποκεντρικό της προσανατολισμό, έχει διακριθεί από την αρχή της λειτουργίας της και βρίσκεται σταθερά μεταξύ των μεγαλύτερων-ως προς το μερίδιο αγοράς-ελληνικών χρηματιστηριακών εταιρειών, προσφέροντας ολοκληρωμένη γκάμα προϊόντων και υπηρεσιών στο επενδυτικό κοινό.
Περιγραφή θέσης εργασίας
  • Στο πλαίσιο της διαρκούς βελτίωσης των παρεχόμενων υπηρεσιών εξυπηρέτησης Ιδιωτών Πελατών, η Εταιρεία αναζητά πεπειραμένους επαγγελματίες για τη θέση του Διαμεσολαβητή (Broker) Λογαριασμού Ιδιωτών Πελατών.
Απαιτούμενα προσόντα
  • Υψηλός βαθμός εξοικείωσης με την οικονομική ανάλυση εταιρειών και αξιογράφων, ώστε να είναι σε θέση να υποστηρίζει τις επενδυτικές απόψεις με εμβριθή γνώση των θεμελιωδών τους στοιχείων.
  • Ικανότητα για συνολική διαχείριση επενδυτικών λογαριασμών. Η ύπαρξη χαρτοφυλακίου πελατών με υψηλό βαθμό διαφοροποίησης επενδυτών και επενδύσεων θα θεωρηθεί πλεονέκτημα.
  • Υψηλής ποιότητας εξυπηρέτηση και αμεσότητα ανταπόκρισης στις επενδυτικές ανάγκες των πελατών. Η γνώση των διεθνών χρηματοοικονομικών προϊόντων και πρακτικών θα εκληφθεί ως πλεονέκτημα.
  • Ανεπτυγμένος προσανατολισμός προς την πώληση, εκδηλωμένος μέσα από επιθετική και ποιοτική προσέγγιση και με συγκεκριμένη μεθοδολογία αναφορικά με τους τρόπους προσέγγισης δυνητικών πελατών.
  • Ορθολογική διαχείριση του επαγγελματικού χρόνου και των προσωπικών προτεραιοτήτων.
  • Προσαρμοστικότητα σε περιβάλλον ομαδικής εργασίας.
  • Πτυχίο πρώτης βαθμίδας στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, σε σχετικό αντικείμενο.
  • 3-5 έτη εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση.
  • Υφιστάμενο πελατολόγιο (αξία χαρτοφυλακίου €3-€5 εκατ.).
  • Ιστορικό αρχείο επίτευξης στόχων κατά τα προηγούμενα έτη.
  • Άριστη γνώση και χρήση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Πιστοποίηση επιπέδου (β) από την Ελληνική Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς (κατ’ ελάχιστον).
Προσφέρονται
  • Η Εταιρεία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβής και ελκυστική προοπτική επαγγελματικής εξέλιξης στην ισχυρότερη ιδιωτική χρηματιστηριακή εταιρεία στην Ελλάδα.
  • Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, αναγράφοντας τον κωδικό της θέσης "EXRB".
  • Αναφέρετε την πηγή της αγγελίας στην αίτηση σας: douleuw.gr.
Πως να κάνετε αίτηση
1. Έγγραφα
  • Βιογραφικό Σημείωμα
2. Αίτηση
  • Αποστολή εγγράφων μέσω email στο hr@euroxx.gr αναγράφοντας τον κωδικό θέσης "EXRB".

Λεπτομέριες